Tadżykistan

13.07.2019

Odbędą się tadżycko-chińskie ćwiczenia wojskowe

Szymon Wiśniewski

Jak poinformował rzecznik prasowy ministerstwa obrony Tadżykistanu, Orif Nomizijen, pod koniec lipca w Górno-Badachszańskim Obwodzie Autonomicznym (GBAO) odbędą się wspólne tadżycko-chińskie ćwiczenia wojskowe. Celem przedsięwzięcia będzie koordynacja działań przy granicy z Afganistanem oraz walka z terroryzmem.

 

- To pierwsze pełnowartościowe wspólne ćwiczenia tadżycko-chińskie. Wojskowe działania odbędą się w garnizonie GBAO. Wezmą w nich udział siły powietrzne Tadżykistanu, obrona przeciwlotnicza i siły lądowe.  Oczekuje się również udziału jednostek garnizonu wojskowego GBAO.  Skład i jednostki chińskich sił zbrojnych nadal są nieznane – oznajmił Nomizijen.

Jednakże nie są to pierwsze wspólne ćwiczenia sił zbrojnych Tadżykistanu i Chin. Podobne działania odbyły się w październiku 2016 roku na poligonie wojskowym w dzielnicy Iszkoszim w GBAO.  W ćwiczenia zaangażowało się wówczas około 10 tysięcy pracowników tadżyckich i chińskich struktur siłowych. Wojskowi obu państw opracowali scenariusze zagrożenia przenikania komórek terrorystycznych z terytorium Afganistanu do Tadżykistanu, a następnie do Chin.

Na podst. Edaily.com


Zobacz także:

Tagi:

Artykuł nie został jeszcze oceniony.

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '2002/'