Rosja

01.02.2021

Rząd przeznaczy 214 miliardów rubli na duże projekty w Arktyce

Bartłomiej Cięszczyk

Rosyjski rząd zatwierdził listę projektów inwestycyjnych w Arktyce, które mogą otrzymać wsparcie państwa. Wśród nich są duże projekty o łącznej wartości 214 miliardów rubli.

Premier Federacji Rosyjskiej, Michaił Miszustin na spotkaniu operacyjnym ze swoimi zastępcami powiedział, że zatwierdził „listę arktycznych projektów inwestycyjnych, które otrzymają wsparcie państwa”.

Miszustin wyjaśnil, że biznes będzie mógł liczyć na dotacje rządowe przy tworzeniu infrastruktury niezbędnej do otwierania nowych gałęzi przemysłu na terenach północnych. Rząd Rosji będzie wspierał m.in. projekty stworzenia zakładu górniczo-hutniczego oraz terminalu morskiego do przeładunku nawozów mineralnych w obwodzie murmańskim.

„Ponadto projekty budowy przedsiębiorstwa górniczego na archipelagu Nowaja Ziemia oraz [zagospodarowanie] złoża węgla w Tajmyr otrzymają wsparcie rządowe. Środki zostaną także przeznaczone na modernizację portu Vitino i bazy ropy naftowej Belomorskaya - powiedział szef rosyjskiego gabinetu.

Na spotkaniu premier przypomniał, że w imieniu prezydenta rząd jest zaangażowany w wszechstronny rozwój rosyjskiej strefy arktycznej. „Tworzone są warunki do powstawania nowych miejsc pracy, zwiększając atrakcyjność północnych terytoriów dla życia ludzi” - dodał Miszustin.

Na podst. arctic.ru


Zobacz także:

Tagi:

Artykuł nie został jeszcze oceniony.

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '2320/'