Ukraina

13.10.2015

Rośnie liczba wolnych miejsc pracy

Tomasz Kawka

Liczba ogłoszeń o pracę na Ukrainie wzrosła od września 2014 roku prawie dwukrotnie. Najwięcej z nich ukazało się w Kijowie, Lwowie, Odessie, Dniepropietrowsku, Charkowie i Mikołajewie.

 

RękaWe wrześniu 2015 roku pracodawcy szukali przede wszystkim menedżerów ds. sprzedaży i rozwoju. Rozchwytywani byli także pracownicy oświaty, specjaliści ds. zakupów, dziennikarze, pracownicy administracyjni, inżynierowie, a także wykwalifikowani robotnicy.

Najwięcej wolnych etatów oferowano tradycyjnie w takich branżach, jak sprzedaż, IT i marketing. Panuje także wielki popyt na młodych specjalistów, jednak najczęściej nie znajdują oni pracy w swej branży.

Na ukraińskim rynku pracy nasila się konkurencja – we wrześniu w porównaniu z miesiącami letnimi liczba wysyłanych CV wzrosła o 10 proc. W popularnych gałęziach gospodarki na jedno wolne miejsce pracy przypada średnio czterech kandydatów. Najtrudniej znaleźć pracę top-menedżerom, prawnikom i księgowym – o jeden wakat ubiega się tam jedenastu kandydatów.

Na podstawie 24tv.ua


Zobacz także:

Tagi:

Artykuł nie został jeszcze oceniony.

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '1534/'