Kirgistan

14.01.2018

Przegląd portali

Magdalena Bryś

Przegląd kirgiskich mediów internetowych: Kirgistan otrzymał pomoc humanitarną; Kirgistan poszukuje inwestorów z Bangladeszu; Polska jest gotowa udzielić 40 milionów euro pożyczki; Kirgistan i Katar będą rozwijać współpracę.

Kirgistan otrzymał pomoc humanitarną

Kazachstan przeznaczył 200 milionów 281 tysięcy tenge pomocy dla Kirgistanu. Wcześniej Kirgistan odmówił i potępił porozumienie z Kazachstanem w sprawie udzielenia pomocy finansowej przez Astanę w wysokości 100 milionów dolarów. Środki te zostały przeznaczone na realizację planu działania dotyczącego przystąpienia Kirgistanu do Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EEU).

http://kabar.kg/eng/news/kazakhstan-allocates-humanitarian-aid-to-kyrgyzstan/


Kirgistan poszukuje inwestorów z Bangladeszu

9 stycznia 2018 roku na spotkaniu z przedstawicielami biznesu z Bangladeszu kirgiska izba handlowa zaprosiła do inwestowania i wspólnych przedsięwzięć. Konsul honorowy Bangladeszu w Kirgistanie, Temirbek Erkinov powiedział, że pracownicy z Bangladeszu mogą zostać zatrudnieni w kirgiskich firmach. Głównymi produktami eksportowymi Bangladeszu do Kirgistanu są tkaniny, wyroby dziewiarskie i tekstylia domowe. Importowane artykuły z Kirgistanu obejmują tekstylia, artykuły tekstylne oraz szkło i wyroby szklane.

http://kabar.kg/eng/news/kyrgyzstan-seeks-investment-from-bangladesh-businessmen/


Polska jest gotowa udzielić 40 milionów euro pożyczki

Polska jest gotowa udzielić preferencyjnej pożyczki w wysokości 40 milionów euro, aby zapewnić ludności czystą wodę pitną w Kirgistanie. Almazbek Ergeshov, członek parlamentu Kirgistanu na spotkaniu komisji ds. polityki agrarnej, zasobów wodnych, ekologii i rozwoju regionalnego powiedział, że istnieje możliwość uzyskania środków od Polski na projekty związane z zaopatrzeniem ludności w czystą wodę pitną i rekonstrukcją systemów kanalizacyjnych.

http://kabar.kg/eng/news/poland-ready-to-provide-40-mln-of-loan-to-provide-population-with-drinking-water/


Kirgistan i Katar będą rozwijać współpracę

5 stycznia 2018 roku ambasador Republiki Kirgiskiej w Katarze, Nuran Niyazaliev spotkał się z wiceprezydentem Kataru ds. handlu i przemysłu, Mohammedem Ahmedem Twar Al Kawari. Podczas spotkania omówiono możliwości eksportowe i inwestycyjne Kirgistanu w handlu, rolnictwie, górnictwie, energetyce, turystyce i infrastrukturze. Katarski minister podkreślił zwrócił uwagę na przestępne ceny i wysoką jakość kirgiskich produktów rolnych.

http://kabar.kg/eng/news/kyrgyzstan-qatar-to-develop-cooperation-of-business-communities/

 


Zobacz także:

Tagi:

Artykuł nie został jeszcze oceniony.

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '1873/'