Ukraina

28.12.2012

Premier Azarow wyjaśnił, dlaczego stworzono ministerstwo dochodów

Tomasz Kawka

Ukraiński premier Mykoła Azarow oświadczył w telewizyjnym wywiadzie, że celem stworzenia nowego ministerstwa było uniemożliwienie uchylania się od zapłaty podatków.

Mykoła Azarow„To, że połączenie dwóch służb, podatkowej i celnej, od dawna było aktualnym tematem, jest oczywiste. Konieczne jest połączenie informacyjnej bazy płatników podatków, aby ograniczyć możliwości uchylania się od zapłaty podatków” – powiedział Azarow.

Ministrem dochodów i opłat został Ołeksandr Klimenko, dotychczasowy szef Państwowej Służby Podatkowej Ukrainy. Nowa instytucja zajmie się ściąganiem podatków i opłat oraz składek na ubezpieczenie społeczne.

Rząd Ukrainy zdecydował o stworzeniu jeszcze jednego ministerstwa – ministerstwa polityki przemysłowej. Na razie nie wiadomo, kto miałby stanąć na jego czele.

„Położyliśmy nacisk na tym, że powinniśmy budować nową gospodarkę. Dlatego jest nam potrzebny poważny organ, który opracuje państwową politykę skierowaną na stworzenie warunków do przyciągania inwestycji przeznaczonych przede wszystkim na modernizację naszej gospodarki” – wyjaśnił ukraiński premier.

Nie jest to koniec przetasowań na szczytach ukraińskiej władzy. W związku z powierzeniem Serhijowi Arbuzowowi obowiązków pierwszego wicepremiera Ukrainy na razie nieobsadzone pozostaje stanowisko szefa Narodowego Banku Ukrainy. Jego obowiązki wykonuje zastępca, Igor Sorkin. Oprócz tego zdecydowano o przekształceniu ministerstwa sytuacji nadzwyczajnych w Państwową Służbę ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Wszystkie te zmiany zaakceptował prezydent Janukowycz, czego potwierdzeniem jest dekret „O niektórych działaniach podjętych w celu optymalizacji systemu władzy wykonawczej”.

Na podstawie telekanal24.ua


Zobacz także:

Tagi:

Aktualna ocena artykułu: 5

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '769/'