Rosja

03.02.2019

Orlen ograniczy dostawy z Rosnieftu

Bartłomiej Cięszczyk

PKN Orlen zmniejszył wolumen dostaw realizowanych przez Rosnieft Oil Company o około 30 proc.. - podał w czwartek (31.01) PKN Orlen.

Zgodnie z podpisanym kontraktem zaopatrzenie do płockiej rafinerii wyniesie od 5,4 do 6,6 miliona ton surowca rocznie. Dostawy będą realizowane w okresie od 1 lutego 2019 roku do 31 stycznia 2021 roku. Dotychczas PKN Orlen posiadał umowę na dostawy od 6 milionów ton do 8,4 miliona ton ropy naftowej rocznie dostarczanych od 1 lutego 2016 roku do 31 stycznia 2019 roku.

- Dywersyfikacja dostaw ropy naftowej to jeden z najważniejszych celów zaktualizowanej  strategii PKN Orlen. Jest to bardzo istotne zarówno z punktu widzenia naszej spółki, jak i bezpieczeństwa energetycznego Polski. Efekty podjętych przez nas działań są coraz bardziej widoczne. W 2018 roku już 30 procent ropy naftowej dostarczanej do rafinerii Orlenu  pochodziło  z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, USA  i Afryki. Zmniejszenie wolumenu ropy naftowej z kierunku rosyjskiego otwiera przed nami możliwości zróżnicowania kierunków dostaw. Ważne jest również, aby kupując ropę od nowych kontrahentów zapewnić sobie jak najlepszą cenę i jakość – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Na podst. orlen.pl


Zobacz także:

Tagi:

Artykuł nie został jeszcze oceniony.

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '1963/'