14.08.2012

Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu

rynekwschodni.pl

Po fali kryzysu finansowego końca minionej dekady przyszedł kryzys zadłużeniowy południa Europy. Kryzysy stają się stanem permanentnym naszych czasów mobilizując nas do nieustannego poszukiwania coraz lepszych rozwiązań. "Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczne XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój. 

Zmieniająca się rzeczywistość zmusza do refleksji nad celami, do których dążymy i do podejmowania odpowiednich decyzji. Jak w tej sytuacji sformułować nowy model  polityki gospodarczej i określić jej zasady?
 
Gospodarka światowa rozwija się, zaspakajając rosnące potrzeby społeczeństw. Wykorzystuje do tego nowe technologie i wdraża innowacyjne rozwiązania. Czy jednak rozwiewa to obawy i wątpliwości co do wyboru ścieżki rozwoju? Pozostają również kwestie bardziej podstawowe – pytania o model gospodarczy, o zasady i cele wspólnych wysiłków całych społeczeństw.
 
Kryzys dotyka również modelu rozwoju Europy jako bytu politycznego. Odwrót od zasad demokracji za wschodnią granicą Unii oraz rewolucja społeczna w Afryce Północnej rodzą pytania o mechanizmy współpracy z tymi regionami oraz o istotę demokracji i celowość inwestowania w nią. Wyzwaniem stają się także dynamicznie rozwijające się sieci społecznościowe, które reagują na decyzje i działania rządów nie według narzucanych standardów ale na podstawie własnej oceny rzeczywistości. Rodzi się nowa forma udziału w życiu państwa. Powstaje pytanie jak przełoży się ona na klasyczne reguły polityki? Czy oznacza to koniec dominacji poprzez manipulację informacjami i odrodzenie zasad demokracji opartej o szeroki konsensus społeczny? Czy też grozi nam populistyczne dążenie do zagwarantowania jednej grupie maksimum interesów?
 
Na wiele z tych pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, ale po to by je sformułować potrzebna jest szeroka debata oraz wymiana doświadczeń, ocen i propozycji. Forum Ekonomiczne 2012 będzie ku temu znakomitą okazją,. Do Krynicy-Zdrój przyjadą przedstawiciele świata polityki, gospodarki, nauki, środowisk analitycznych i organizacji pozarządowych. Jest ono i chce być dalej centrum dialogu – miejscem stawiania pytań i znajdywania na nie odpowiedzi.
 
 
 
XXII Forum Ekonomiczne
 
 
 
Termin: 4-6 września 2012 (wtorek – czwartek)
Miejsce: Krynica-Zdrój
 
 
 
Przebieg:
 
 
 
Dzień 1: Inaguracyjna sesja plenarna
 
Debaty panelowe
Bloki programowe
Uroczysty koncert
Wrczeni nagród Forum Ekonomicznego
 
Dzień 2: Sesja plenarna z udziałem wszystkich gości Forum Ekonomicznego
 
Debaty panelowe od godz. 10:00 do 16:00
Bloki programowe
 
Dzień 3: Sesja plenarna z udziałem wszystkich gości Forum Ekonomicznego
 
Debaty panelowe od godz. 10:00 do 16:00
Bloki programowe
Rekreacja i zakończenie Forum
 
W skład Bloku Programowego Forum Ekonomicznego wchodzą następujące elementy:
 
Prezentacja raportu
Wykład
Rozmowy
Prezentacja lidera biznesu lub instytucji, jeżeli blok będzie odbywał się na ścieżce niekomercyjnej
 
Panel dyskusyjny prowadzony w dotychczasowej formule oznacza, że oprócz moderatora w rozmowie wezmą udział nie więcej niż czterej paneliści.
 
 
 
Punktem wyjścia do określenia tematyki poszczególnych wykładów będą następujące ścieżki programowe:
 
Makroekonomia
Biznes i Zarządzanie
Forum Innowacji
Polityka Międzynarodowa
Bezpieczeństwo Międzynarodowe
Forum Regionów
Forum NGO i Społeczeństwo
Forum Energetyczne
Nowa Gospodarka
Unia Europejska i jej sąsiedzi
Państwo i Reformy
Forum Ochrony Zdrowia|
Prezentacje i Wydarzenia Specjalne
 
Program Rekreacyjny
 
Po godz. 16:00 program rekreacyjny (pikniki i wycieczki w okolicach Krynicy, a także jazda konna, quadami oraz inne atrakcje)
 
Program Kulturalny
 
Po godz. 19:00 program imprez towarzyszących (spotkania autorskie, koncerty, pokazy filmów, prezentacja raportów)
 
Nagrody Forum Ekonomicznego
Podobnie jak w latach ubiegłych, w 2012 roku zostaną wręczone wyróżnienia Forum Ekonomicznego w następujących kategoriach:
 
Człowiek Roku 2011
Firma Roku 2011
Nowa Kultura Nowej Europy
Organizacja Pozarządowa Europy Środkowo-Wschodniej
 
Goście Forum Ekonomicznego: 
Ponad 2 500 gości z Europy, Azji Centralnej i USA
 
Organizacja:
Fundacja Instytut Studió Wschodnich, Rada Programowa Forum Ekonomicznego, Partnerzy Forum Ekonomicznego
 
Miejsce:
Krynica, Pijalnia Zdrojowa, Stary Dom Zdrojowy, Nowy Dom Zdrojowy
 

Zobacz także:

Tagi:

Aktualna ocena artykułu: 5

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

 

Reklama

Zareklamuj się u nas: reklama(at)rynekwschodni.pl

Kursy Walut

Kursy średnie (aktualizowane raz dziennie)
(2017-12-15)
UAHhrywna (Ukraina)0,1305
Wzrost0.15%
RUBrubel rosyjski0,0608
Spadek-0.16%
Kursy średnie (aktualizowane raz w tygodniu)
(2017-12-13)
AMD (100)dram (Armenia)0,7426
Wzrost0.98%
GELlari (Gruzja)1,4049
Wzrost6.21%
MDLlej Mołdawii0,2082
Wzrost0.48%
AZNmanat azerbejdżański2,1082
Wzrost0.51%
KGSsom (Kirgistan)0,0515
Wzrost0.78%
TJSsomoni (Tadżykistan)0,4073
Wzrost0.69%
UZS (100)sum (Uzbekistan)0,0444
Wzrost0.91%
KZT (100)tenge (Kazachstan)1,0702
Wzrost0.2%

Biznes na Wschodzie

 

04.12.2017

 

Podatki na Ukrainie

Na początku należy nadmienić, że pomiędzy Polską a Ukrainą istnieje umowa o uniknięciu podwójnego opodatkowania. Dlatego, przy należytym prowadzeniu dokumentacji, podatki płacone od dochodów osób fizycznych – rezydentów Polski na terytorium Ukrainy, są wolne od opodatkowania w Polsce.

 
 

 

21.11.2017

 

Zmiany e-podpisu umożliwią firmom startowanie w przetargach publicznych na Ukrainie

W dniu 06.11.2017 r. Prezydent Ukrainy ostatecznie podpisał ustawę „O elektronicznych usługach powierniczych", która ma na celu zreformowanie ram prawnych w sferze podpisu elektronicznego poprzez wdrożenie ustawodawstwa Unii Europejskiej. Uchwalenie tej ustawy znacznie uprości dostęp do uczestnictwa w ukraińskich przetargach dla firm nierezydentów.

 
 
 
 
 
  • Strona 1 z 2
  • 1
  • 2
 

Opinie

Białoruś

18.03.2017

 

Białoruś znowu lawiruje

Eksperci ostrzegają. Kondycja białoruskiej gospodarki jest w fatalnym stanie. Podstawowe wskaźniki białoruskiej gospodarki w 2016 roku pokazały wyraźnie, że władzom Białorusi nie udało się odwrócić negatywnych tendencji zapoczątkowanych w 2015 roku. Co więcej, eskalacja napięcia na linii Mińsk-Moskwa, jesienią ubiegłego roku, każe przypuszczać, że kryzys gospodarczy będzie trwał i w tym roku. 

 
 

Rosja

16.03.2017

 

Wpływ rosyjskich sankcji na polski sektor rolno-spożywczy

Wprowadzone przez Rosję w 2014 r. ograniczenia na wwóz produktów rolniczych i żywności z UE w założeniu były nie tylko rewanżem za europejskie sankcje, ale również próbą podniesienia politycznych kosztów ich nałożenia poprzez uderzenie we wpływową grupę interesu. Polska miała być jedną z głównych ofiar kontr-sankcji. Utrata ważnego rynku zbytu miała wywołać na tyle poważne straty, aby skłonić polskich, rolników, sadowników i hodowców do nacisku na elity polityczne stojące w obliczu wyborów samorządowych (listopad 2014) prezydenckich (maj 2015) i parlamentarnych (październik 2015). 

 
 
 
 
 
 

Wiedza

Ukraina

26.05.2014

 

Raport: Ukraińscy oligarchowie

Mimo, że robią wielkie interesy zajmują się również polityką. Tworzą partie, kreują rządy, obejmują urząd prezydenta. Świat ukraińskiej polityki liczy się z ich decyzjami. Są przykładem tego, że na Ukrainie wielki biznes jest związany z wielką polityką. Zapraszamy do lektury kolejnego (drugiego) już raportu portalu rynekwschodni.pl poświęconego tym razem ukraińskim oligarchom.

 

 
 

Ukraina

04.05.2014

 

System podatkowy Ukrainy cz.2

 

Podatek akcyzowy

Podatek akcyzowy jest ogólnopaństwowym podatkiem pośrednim, pobieranym z tytułu wytworzenia lub importu pewnych rodzajów towarów konsumpcyjnych. Zgodnie z kryterium podmiotowym płatników tego podatku można najogólniej podzielić na trzy grupy: osoby prawne (rezydenci i nierezydenci), podmioty gospodarcze, które nie mają statusu osoby prawnej oraz osoby fizyczne (prowadzące i nieprowadzące działalności gospodarczej). 

 
 
 
 
 
 

Wideo

 

Zaproszenia

 

22.11.2017

 

Seminarium: Zamówienia publiczne na Ukrainie w zasięgu polskich firm

Ze względu na zwiększające się zainteresowanie polskich firm ukraińskimi przetargami publicznymi kancelaria prawna PLP Law Group wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju, Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie (WPHI) oraz Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej (PUIG).

 
 

 

13.11.2017

 
Bolshoi Ballet Live Sezon 2017–18

Bolshoi Ballet Live Sezon 2017–18

Przez ponad dwa wieki istnienia zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) wyrobił sobie markę nie tylko wśród wielbicieli sztuki tańca. Widzowie na całym świecie wiedzą, że Bolszoj oznacza najwyższą jakość, mistrzostwo techniczne i niespotykane piękno baletu i opery. 

 
 

 

05.04.2017

 

Dołącz do nas. Zostań redaktorem rynekwschodni.pl

Redakcja specjalistycznych oraz wchodzących na rynek mediów portali: "rynekwschodni.pl" oraz "wrosji.pl" dotyczących szeroko rozumianej tematyki wschodniej ogłasza nabór na różne interesujące stanowiska.
 
 
 

Subskrypcja

Kanał Atom

Subskrybuj nasz kanał

Aby być na bieżąco, subskrybuj nasz kanał Atom.

 

© Copyright by rynekwschodni.pl 2011-2017

Zaloguj