Kazachstan

11.01.2019

Kazachstan wprowadza taryfy na rosyjski tranzyt ropy do Chin

Grzegorz Miszkiel

Kazachska spółka, KazTransOil poinformowała, że koszty transportu ropy z Rosji przez Kazachstan do Chin zostały ustalone i pozostaną niezmienne do 2023 rodała - podała agencja Trend.

 

Serwis prasowy firmy powiedziaż, że nowa taryfa została zatwierdzona na mocy postanowienia kazachskiego ministerstwa Eenergii i wyniesie 15 dolarów za tonę bez podatku VAT przez następne 5 lat licząc od 2019 roku. Szacuje się, że przez najbliższe 5 lat do 2023 roku przez terytorium Kazachstanu przetransportowane zostanie do 10 milionów ton rosyjskiego surowca.

Warto zwrócić uwagę, że ogólna taryfa składa się z kilku elementów: odcinek od granicy rosyjskiej do kazachskiej przepompowni w Atasu, i przekierowanie do dalszej drogi kosztuje 4,2 dolara za tonę. Od stacji Atasu natomiast do chińskiego Alashankou taryfa wynosi 10,77 dolara za tone, bez podatku VAT.

KazTransOil jest największą spółką naftową Kazachstanu świadczącą usługi w zakresie transportu ropy naftowej na rynek krajowy i zagraniczny. Firma zajmuje się świadczeniem wszystkich usług w swoim sektorze: pompowaniem, przeładunkiem, drenażem, załadunkiem, magazynowaniem i mieszaniem ropy oraz produktów naftowych.

KazTransOil jest również właścicielem największego systemu rurociągów naftowych w Kazachstanie, którego łączna długość wynosi 5 376 kilometrów.

Na podst. Russia Business Today

 


Zobacz także:

Tagi:

Artykuł nie został jeszcze oceniony.

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

Truncated incorrect DOUBLE value: '1953/'