Rosja

30.01.2014

Polska firma logistyczna realizuje interkontynentalne projekty logistyczne na Wschód

ROHLIG SUUS Logistics

ROHLIG SUUS Logistics jest jedynym polskim operatorem logistycznym postrzeganym przez klientów jako firma o międzynarodowym charakterze i globalnych możliwościach . W ostatnim czasie swoją ofertę logistyczną rozszerzyła o transport na Wschód (do Rosji, Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu, Uzbekistanu, Mongolii, Tadżykistanu, Kirgizji, Turkmenistanu).

Pakiet GoEAST wzbudza coraz większe zainteresowanie nie tylko firm z Polski, ale też z całego świata. Działania ROHLIG SUUS otworzyły także drzwi na Wschód całej Grupie Rohlig. Operator prezentuje wybrane projekty zrealizowane w 2013 roku.

Pakiet regularnych usług logistycznych na Wschód dostępny jest od 2013 roku. Początkowo dedykowany był głównie klientom z Polski i Zachodniej Europy, obecnie jednak korzystają z niego eksporterzy z całego świata. Do tego grona firm dołączyli klienci z grupy Rohlig & Co.

- Ku naszemu zaskoczeniu, coraz częściej usługami ROHLIG SUUS interesują się firmy z całego świata – nie tylko z Europy, ale też z Azji czy obu Ameryk. Klienci cenią nas za to, że rozumiemy i znamy wschodni rynek, a jednocześnie posiadamy na tyle rozwinięty serwis, że możemy zaproponować im najszerszy możliwy wybór środków transportu na konkretnych kierunkach. Zachodnie firmy często czują się na Wschodzie niepewnie, znalezienie wiarygodnego partnera logistycznego, który będzie sprawnie poruszał się po tamtejszych rynkach nie jest łatwym zadaniem  – powiedział Dariusz Korczyński, dyrektor ds. rozwoju rynków wschodnich w ROHLIG SUUS Logistics.

Również globalna grupa Rohlig & Co., mimo że jest obecna na wszystkich kontynentach, nie zdecydowała się na samodzielne wejście na rynki wschodnie. Obecnie obsługę przesyłek swoich klientów na tych kierunkach powierzyła ROHLIG SUUS Logistics. Tym samym polska firma, od lat strategiczny partner grupy, po raz pierwszy otworzyła globalnym klientom Rohlig & Co. możliwość transportu na Wschód.

Kanada – Rosja

Transport sprzętu elektrycznego dla hydroelektrowni w Rosji

Trasa transportu prowadziła z południowo-wschodniej Kanady, przez Ocean Atlantycki, na Wschodnią Syberię. Początkowo ładunek o wadze 13 ton jechał pociągiem z Pickering koło Toronto do portu w Montrealu. Tam został przeładowany na statek i drogą morską, po przemierzeniu 8 000 km, trafił do portu w Petersburgu. Tutaj przeszedł wymagane procedury tranzytowe, nad którymi czuwali pracownicy SUUS Logistics (spółki córki ROHLIG SUUS Logistics w Rosji). Był to kluczowy, jednak nie ostatni punkt w całym łańcuchu dostawy.

Z portu w Petersburgu ładunek ponownie trafił na pociąg i po przebyciu 4650 kilometrów dotarł do miasta Krasnojarsk, gdzie przeszedł formalności celne, i wówczas skierowany został do miejsca docelowego - regionalnej hydroelektrowni. Ładunek został dostarczony 2 tygodnie przed czasem.

Brazylia – Ukraina

Transport maszyn rolniczych

Był to dedykowany transport multimodalny wykorzystujący fracht morski oraz drogowy. Ładunki całokontenerowe wyruszyły z portu w Brazylii, by dotrzeć do portu Algeciras w Hiszpanii, gdzie zostały przeładowane na samochody ciężarowe. Frachtem drogowym towar dotarł do Polski, gdzie po kolejnym przeładunku wyruszył w dalszą trasę – na Ukrainę.

Waga pojedynczej maszyny przekraczała niekiedy 7 ton i ze względu na swoją konstrukcję (brak rozwiązań konstrukcyjnych czy wyposażenia ułatwiającego bezpieczny transport), stanowiła wyzwanie dla działu technicznego nadzorującego przeładunki.

Koordynacja formalności celnych, transferów celnych i deklaracji importowej została zrealizowana przez ROHLIG SUUS, przy udziale odbiorcy przesyłki, w pełni na Ukrainie. Dodatkowo nadawca maszyn w Brazylii, dzięki pośrednictwu ROHLIG SUUS, otrzymał gwarancję uregulowania należności za towar przed wydaniem go finalnemu odbiorcy.

Chiny – Rosja (Petersburg)

Transport lotniczy systemów hydraulicznych do produkcji samochodów osobowych

Pojedyncza partia towaru zawierała 15 ładunków cargo o łącznej wadze między 3 a 6 ton. Czas transportu wyniósł każdorazowo 3 dni, pomimo że realizacja zlecenia przypadała na czas spiętrzenia przesyłek w okresie przedświątecznym.

Turcja – Rosja (Petersburg)

Transport niestandardowy dla brytyjskiego dostawcy wyposażenia statków

Projekt w pełni zrealizowany transportem drogowym całopojazdowym na trasie: Turcja-Polska, Polska-Rosja (Petersburg). Był to kompletny system kotwic wraz z oprzyrządowaniem, do statku budowanego w stoczni w Petersburgu. Na jednym z aut znajdowały się 4 kotwice o wadze od 2 do 4 ton, a trzy pozostałe auta wypełnione były łańcuchem. Z uwagi na konieczność optymalizacji kosztów na terenie Polski dokonano przeładunku, a całość operacji została wykonana w nowoczesnym centrum logistycznym ROHLIG SUUS w Czeladzi. Ze względu na ciężar oraz rozmiar poszczególnych elementów, przy załadunku użyto specjalistycznych dźwigów.

Za koordynację formalności celnych, transfery celne i deklaracje importowe na terenie Rosji odpowiedzialny był zespół SUUS Logistics.

Chiny – Rosja (Petersburg) / Ukraina

Stały kontrakt na obsługę logistyczną  jednego z czołowych producentów sprzętu gospodarstwa domowego.

W zakres usług wchodzi transport morski i drogowy, obsługa celna, dekonsolidacja i przeładunek towaru.

Potok ładunków z Chin podzielony jest na dwa kierunki. Część towaru kierowana jest bezpośrednio do Rosji – do portu w Petersburga, a część transportem drogowym na Ukrainę, po wcześniejszym przeładunku kontenerów w Trójmieście.

Operator odpowiada za organizację transportu oraz kompleksową obsługę celną. 


Zobacz także:

Tagi:

Aktualna ocena artykułu: 5

Oceń artykuł:

Komentarze:

Dodaj Komentarz:

 

Reklama

Zareklamuj się u nas: reklama(at)rynekwschodni.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kursy Walut

Kursy średnie (aktualizowane raz dziennie)
(2023-02-16)
UAHhrywna (Ukraina)0,1258
Spadek0%
Kursy średnie (aktualizowane raz w tygodniu)
(2024-02-28)
AMD (100)dram (Armenia)0,9816
Spadek-0.18%
GELlari (Gruzja)1,4996
Spadek-0.58%
MDLlej Mołdawii0,2239
Wzrost0.49%
AZNmanat azerbejdżański2,3464
Spadek-0.2%
KGSsom (Kirgistan)0,0446
Spadek-0.22%
TJSsomoni (Tadżykistan)0,3643
Spadek-0.16%
UZS (100)sum (Uzbekistan)0,0319
Spadek-1.54%
KZT (100)tenge (Kazachstan)0,8856
Spadek-0.12%

Biznes na Wschodzie

 

21.07.2019

 

Otwieranie firmy i prowadzenie działalności w Rosji

Rosja jest krajem otwartym na inwestycje zagraniczne. Dlatego każdy cudzoziemiec może otworzyć i zarejestrować firmę w Rosji. Poniżej przedstawiamy, jakie cechy rosyjskiej gospodarki i ustawodawstwa należy wziąć pod uwagę przy otwieraniu firmy, oraz jakie są jej zalety i ograniczenia.

 
 

 

28.05.2019

 

Otwarcie firmy i prowadzenie działalności gospodarczej na Litwie

Litwa jest jednym z krajów UE o bardzo atrakcyjnych warunkach na rozpoczęcie biznesu. Kraj jest częścią Unii Europejskiej. Sytuacja gospodarcza na Litwie jest ogólnie korzystna, istnieje stabilny rozwój gospodarki rynkowej, Litwini mogą tu znaleźć swoją niszę, istnieją sprzyjające warunki prowadzenia działalności gospodarczej również dla cudzoziemców.

 
 

 

01.05.2018

 

Podatek VAT na Ukrainie

 
 
 
 
 

Opinie

Uzbekistan

29.05.2023

 

Uzbekistan – krok w stronę zielonych projektów?

Już od 2013 roku Chiny systematycznie wprowadzają liczne inicjatywy gospodarcze, kulturowe oraz społeczne w ramach One Belt One Road między innymi w regionie Azji Centralnej. Jedną z istotniejszych płaszczyzn jest promocja „zielonych” projektów, które z każdym rokiem nabierają na sile i stają się nieodłącznym elementem międzynarodowej narracji polityczno-gospodarczej Chin. 

 
 

Kazachstan

29.05.2023

 

Kazachstan i Chiny: nowy etap współpracy gospodarczej

W ostatnich latach Kazachstan stał się liderem w regionie Azji Centralnej w kontekście rozwoju gospodarczego, głównie dzięki wielowektorowej polityce nawiązywania i rozszerzania współpracy na tej płaszczyźnie. Niewątpliwie liczne spotkania premiera Kazachstanu Alikhana Smailova mające miejsce 23-25 maja w Doha oraz wcześniejsze z sekretarzem stanu USA, wskazują na znaczny rozpęd tego państwa w budowie siatki partnerów gospodarczych. 

 
 
 
 
 
 

Wiedza

Kazachstan

24.02.2019

 

Konflikt o wodę kluczowym problemem bezpieczeństwa energetycznego w Azji Centralnej

Azja Centralna jest regionem o dużym znaczeniu strategicznym. Decyduje o tym zarówno jej korzystne położenie geograficzne, które przez wieki stanowiło ważny element łańcucha transportowego łączącego Chiny z Bliskim Wschodem i Europą, jak również bogactwo zasobów naturalnych, w szczególności zasobów wodnych rzek Amu-darii i Syr-darii, ropy naftowej na terenie Kazachstanu, a także gazu ziemnego w Turkmenistanie. 

 
 

Rosja

29.01.2019

 

Eurazjatycki Bank Rozwoju – narzędzie ekonomicznej integracji na obszarze byłego ZSRR

Jednym z priorytetów polityki prezydenta Władimira Putina po jego dojściu do władzy na początku XXI wieku była odbudowa pozycji i prestiżu międzynarodowego Federacji Rosyjskiej po rozpadzie ZSRR i rządach Borysa Jelcyna. Naturalnym kierunkiem ofensywy międzynarodowej była reintegracja oraz odzyskanie wpływów na obszarach niegdyś wchodzących w skład państwa sowieckiego. Rosyjscy decydenci doskonale zdawali sobie sprawę, że dla powodzenia tej strategii konieczne będzie podjęcie działań nie tylko o charakterze politycznym, ale również ekonomicznym, społecznym czy kulturalnym. 

 
 
 
 
 
 

Zaproszenia

 

14.05.2023

 

Dołącz do nas

Portal rynekwschodni.pl poszukuje osoby chętne do współprowadzenia strony. Mile widziani studenci i doktoranci. Kontakt: redakcja@rynekwschodni.pl

 
 

 

18.06.2019

 
XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy

Jeśli początek września, to Forum Ekonomiczne. Jeśli Forum Ekonomiczne, to Krynica. Od dwudziestu dziewięciu lat to najważniejsze spotkanie politycznych i ekonomicznych elit Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku hasło przewodnie konferencji brzmi – „Europa jutra. Silna, czyli jaka?” 

 
 

 

05.04.2017

 

Dołącz do nas. Zostań redaktorem rynekwschodni.pl

Redakcja specjalistycznych oraz wchodzących na rynek mediów portali: "rynekwschodni.pl" oraz "wrosji.pl" dotyczących szeroko rozumianej tematyki wschodniej ogłasza nabór na różne interesujące stanowiska.
 
 
 

Po godzinach

Azerbejdżan

15.08.2022

 
„Wisła” popłynie w kolejnych krajach!

„Wisła” popłynie w kolejnych krajach!

W ramach kolejnej edycji Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” ruszymy w znane nam strony: do Azerbejdżanu, Serbii i Turcji, jednak szczególnie nas cieszy rozszerzenie kręgu odwiedzanych przez nas państw o Słowenię i Bułgarię.

 
 

Kirgistan

11.06.2022

 
5. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW „WISŁA” W KIRGISTANIE

5. FESTIWAL POLSKICH FILMÓW „WISŁA” W KIRGISTANIE

Republikański Dom Kino im. Czingiza Ajtmatowa w Biszkeku w dniach 6-12 czerwca 2022 zaprasza na pokazy filmów w ramach 5. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła”.  To świetna okazja, aby zapoznać się z filmowymi nowościami ostatnich dwóch lat, autorstwa zarówno znanych i wielokrotnie nagradzanych reżyserów, jak i utalentowanych, zachwycających swoimi pierwszymi dziełami debiutantów. Wejście na wszystkie pokazy w ramach festiwalu jest bezpłatne!

 
 

Abchazja

30.04.2022

 

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” rozpocznie się już w maju

Kolejna edycja Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” rozpocznie się już w maju! Tegoroczny sezon rozpoczniemy od Chorwacji. Święto polskiej kinematografii będziemy tam obchodzić aż 11 dni w czterech miastach: w Splicie, Puli, Rijece i Varaždinie, a pokazy filmowe rozpoczniemy w Splicie 20 maja w kinie „ZlatnaVrata”.

 
 

Rosja

22.12.2021

 
Między Mikołajem II a Leninem. Państwowość rosyjska i jej koncepcje w czasie rewolucji lutowej 1917 roku

Między Mikołajem II a Leninem. Państwowość rosyjska i jej koncepcje w czasie rewolucji lutowej 1917 roku

Niniejsza monografia, stanowiąca efekt wielu lat badań autora nad dziejami Rosji, jest pierwszą w Polsce próbą kompleksowego przedstawienia historii państwowości rosyjskiej oraz różnych koncepcji państwa w czasie rewolucji lutowej. Zawiera informacje, fakty oraz interpretacje wydarzeń historycznych, które pozwalają dyskutować o tym, dlaczego w Rosji 1917 roku nie udało się zbudować państwa demokratycznego i konstytucyjnego.

 
 

Rosja

27.10.2021

 
Sputnik startuje 18 listopada

Sputnik startuje 18 listopada

15. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" rozpocznie się 18 listopada. Na pokazy zapraszamy do warszawskich kin Luna i Iluzjon.

 
 
 

Subskrypcja

Kanał Atom

Subskrybuj nasz kanał

Aby być na bieżąco, subskrybuj nasz kanał Atom.

 

© Copyright by rynekwschodni.pl 2011-2022

Zaloguj